logo
Opis metody

Ustawienia systemowe

      Metoda zapoczątkowana przez niemieckiego terapeutę Berta Hellingera określana często jako "terapia superkrótkoterminowa".

      W ciągu ostatnich lat zyskuje ogromną popularność na świecie, a teraz również w Polsce jako "jedno z najbardziej fascynujących zjawisk w psychoterapii". Odkrywa i odwołuje się do naturalnych praw działających w rodzinach i związkach.

      Terapia polega na odniesieniu swoich trudności i problemów do systemu rodzinnego, jego losów, ważnych zdarzeń i uwikłań - często wielopokoleniowych. Okazuje się, że te uwikłania nieświadomie niesiemy
przez życie i przekazujemy następnym pokoleniom. Są one naszą siłą, tworzą teraźniejszość, ale zdarza się, że komplikują i to znacznie nasze życie.

      Metoda "ustawiania rodziny" jest formą terapii grupowej, polega
na przestrzennym, symbolicznym odtwarzaniu struktury rodziny przy pomocy innych członków grupy i poszukiwaniu nowych rozwiązań i harmonii.

      Udział w takiej grupie jest dla wielu ludzi głęboko poruszającym wydarzeniem, które powoduje lepsze zrozumienie siebie, swojego miejsca, losu, przeznaczenia itd. Otwiera nowe możliwości działania i życia. Może wywierać wpływ na całe życie osoby, a niejednokrotnie na jej otoczenie.

Strona główna|O ośrodku|Terapia|Treningi|Ustawienia rodzinne|Szkoła|Kontakt

Malarstwo - Anna Mielniczyk - www.anna-mielniczyk.pl

© 2009 Ośrodek Edukacji Psychologicznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

projekt i wykonanie: SerinDesign.com